اطلاعیه ثبت سامانه‌ای پیشنهاده و دفاع پایان‌نامه/ رساله (پارسا)

۰۲ اسفند ۱۳۹۹ | ۰۰:۴۲ کد : ۱۴۹۹۸ اطلاعیه‌ها و فراخوان‌‌ها اطلاعیه‌های آموزشی
تعداد بازدید:۹۰۸
روابط عمومی دانشگاه تهران: معاونت آموزشی دانشگاه طی اطلاعیه‌ای نحوه ثبت سامانه‌ای پیشنهاده و دفاع پایان‌نامه/ رساله (پارسا) را اعلام کرد.

بر اساس اطلاعیه اعلامی، به منظور مدیریت یکسان و یکپارچه‌سازی مالکیت فکری و شبکه‌سازی علمی و تخصصی میان پدیدآوران پایان‌نامه‌ها و رساله، بر اساس آئین‌نامه «ثبت و اشاعه پیشنهاده‌ها، پایان‌نامه‌ها و رساله‌های تحصیلات تکمیلی» مصوب وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مقررات مربوط به ثبت سامانه‌ای پیشنهاده (پروپوزال) و دفاع پایان نامه/ رساله (پارسا) به شرح زیر جهت اجرا ابلاغ می‌شود:

  1. از شروع نیم‌سال دوم تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ (دوم اسفندماه ۱۳۹۹)، دانشجویان تحصیلات تکمیلی موظفند پیشنهاده خود را در سامانه تصویب پارسا ثبت نمایند. این فرایند الزامی است و پیشنهاده‌هایی که از این طریق انجام نگیرد، معتبر نخواهد بود.
  2. از ابتدای سال ۱۴۰۰ دانشجویان تحصیلات تکمیلی موظفند قبل از دفاع پایان‌نامه و رساله، از طریق سامانه تصویب پارسا نسبت به همانندجویی اقدام کنند.
  3. صدور مجوز دفاع پیشنهاده و پارسا (بندهای ۱ و ۲) توسط معاونت آموزشی واحد، مشروط به طی مراحل همانندجویی و تأیید نتایج آن توسط استاد راهنما خواهد بود.
  4. همپوشانی مشروط به تأیید استاد راهنما تا سطح ۳۰ درصد مورد قبول است. پارساهایی که بیش از ۳۰ درصد همپوشانی داشته باشند، قابل دفاع نیستند.

دانشجویان می‌توانند از طریق سامانه جامع آموزش وارد منوی پیشخوان خدمت شده و در فرایند درخواست تصویب/ ‏‬ دفاع، همانندجویی را انجام دهند.
راهنمای فرایند تصویب/ ‏دفاع‬ در پیوندهای زیر قابل مشاهده است:


https://ithelp.ut.ac.ir/fa/news/3907
https://ithelp.ut.ac.ir/fa/news/3906

کد تحریریه : ۱۰۰/۱۰۱/۱۰۲

کلید واژه ها: معاونت آموزشی شبکه‌سازی علمی مالکیت فکری ثبت و اشاعه پیشنهاده‌ها، پایان‌نامه‌ها و رساله‌های تحصیلات تکمیلی


( ۶ )

نظر شما :