با هدف توسعه همکاری‌ها با بخش خصوصی

پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران با شرکت معماران توسعه صنعت آلومینیوم تخت جمشید تفاهم‌نامه همکاری منعقد کرد

۱۴ بهمن ۱۳۹۹ | ۱۲:۴۲ کد : ۱۴۷۵۰ اخبار اخبار برگزیده اخبار توسعه‌ای
تعداد بازدید:۶۶۵
روابط عمومی دانشگاه تهران: با هدف همکاری‌های علمی و پژوهشی، پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران با شرکت معماران توسعه صنعت آلومینیوم تخت جمشید تفاهم‌نامه همکاری منعقد کرد.

 این تفاهم‌نامه همکاری با هدف استفاده بهینه از پتانسیل موجود و ظرفیت‌ها و توانایی‌های علمی و پژوهشی طرفین در زمینه همکاری برای ایجاد و بهره‌برداری از گلخانه‌های پیشرفته با سرمایه‌گذاری شرکت و حمایت علمی پردیس (سیزدهم بهمن‌ماه)، بین دکتر سید حسین گلدانساز، رئیس پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران و مهندس طاهر جمالی، مدیر عامل شرکت معماران توسعه صنعت آلومینیوم تخت جمشید به امضا رسید.
دکتر گلدانساز، رئیس پردیس کشاورزی و منابع طبیعی، در این جلسه با اشاره به ظرفیت و پتانسیل‌های پردیس، گفت: «امسال یکصد و بیستمین سالگرد تأسیس پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران است. باید گفت در دنیا قدمت دانشگاه‌ها به‌عنوان یکی از افتخارات آنها محسوب می‌شود و همچنین قدمت می‌تواند بیانگر میزان تجربه یک مجموعه باشد. در این پردیس، همه گروه‌های کشاورزی و منابع طبیعی فعالیت دارند که این موضوع خود به گونه‌ای نشان‌دهنده گستردگی ظرفیت‌های پردیس است».
وی افزود: «با توجه به رویکرد دانشگاه در سال‌های اخیر، پردیس نیز در تلاش است تا بتواند با بخش‌های خصوصی کار مشترک انجام دهد. ما به‌عنوان دانشگاه تهران و یک نهاد دولتی ظرفیت‌هایی داریم و زمانی که این ظرفیت‌ها در کنار امکانات بخش خصوصی قرار گیرد، طبیعتاً کارهای مثمر و مطلوبی صورت خواهد گرفت».
دکتر گلدانساز، در ادامه سخنان خود به تبیین بخش‌ها و ظرفیت‌های مختلف پردیس پرداخت و اظهار کرد: «در این پردیس مجموعه بسیار خوبی از فعالیت‌های علمی و پژوهشی قرار گرفته که امیدوارم بتوانیم در زمینه‌های مختلف همکاری داشته باشیم، کار خوب و پایدار کاری است که در آن سود و منفعت برای طرفین لحاظ شود».
برگزاری دوره‌های آموزشی کوتاه مدت و کارگاه‌های آموزشی، انجام پروژه‌های تحقیقاتی پیشنهادی و یا توافق شده با شرکت در قالب رساله دکتری و پایان‌نامه کارشناسی‌ارشد، ارائه خدمات مشاوره در انجام پروژه‌های طراحی و ساخت گلخانه‌های مدرن، همکاری در ارزیابی محیط زیستی پروژه‌های شرکت، اولویت قراردادن پایان‌نامه‌های تحصیلات تکمیلی در راستای موضوع تفاهم‌نامه و دعوت از متخصصان شاغل در شرکت جهت حضور در سمینار‌های علمی و جلسات دفاعیه پایان‌نامه‌های مرتبط با فعالیت شرکت از جمله رویکردهای پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران در تفاهم‌نامه منعقده است.
همچنین بررسی پروژه‌های تحقیقاتی پیشنهادی پردیس مرتبط با فعالیت‌های شرکت و تأمین مالی آنها، حمایت مالی از پایان‌نامه‌های دانشجویان تحصیلات تکمیلی پردیس، تهیه مستمر عناوین تحقیقاتی مورد نیاز شرکت و ارسال آن به پردیس، زمینه‌سازی امکان بازدیدهای علمی محققان و دانشجویان پردیس از شرکت و فراهم کردن امکانات برگزاری دوره‌ها و کارگاه‌های مشترک را می‌توان از تعهدات شرکت معماران توسعه صنعت آلومینیوم تخت جمشید در این تفاهم‌نامه برشمرد.

کلید واژه ها: همکاری‌ با بخش خصوصی گلخانه‌های پیشرفته حمایت علمی کارگاه‌های مشترک پردیس کشاورزی و منابع طبیعی تفاهم‌نامه


نظر شما :