مدیر آموزش‌های آزاد دانشگاه تهران

گواهینامه‌های خارج از سامانه جامع آموزش‌های آزاد دانشگاه تهران فاقد اعتبار است

تعداد بازدید:۹۷۸
روابط عمومی دانشگاه تهران: مدیر آموزش‌های آزاد دانشگاه اعلام کرد: «کلیه نهادهای ذیربط، سازمان‌ها و شرکت‌ها می‌توانند با مراجعه به سامانه جامع آموزش‌های آزاد دانشگاه تهران، صحت و سقم دوره‌های ارائه شده و گواهینامه‌ها را به‌صورت آنلاین و در کمترین زمان استعلام کنند، لذا هر گونه دوره آموزشی و یا گواهینامه‌ای خارج از این سیستم فاقد اعتبار است و مورد تأیید دانشگاه تهران نخواهد بود».
گواهینامه‌های خارج از سامانه جامع آموزش‌های آزاد دانشگاه تهران فاقد اعتبار است

دکتر سیامک حاجی یخچالی، مدیر آموزش‌های آزاد دانشگاه تهران، ضمن اعلام این خبر گفت: «دانشگاه تهران به‌عنوان نماد آموزش عالی کشور و برند برتر آموزش‌های آزاد، همواره فعالیت‌های گسترده‌ای را در پوشش نیازهای آموزش‌های کوتاه مدت و بلند مدت دانش‌پذیران، شرکت‌ها و کسب و کارها داشته است».
وی با بیان اینکه از مهمترین آموزش‌های این حوزه می‌توان به آموزش‌های آزاد و کاربردی اشاره کرد، افزود: «این آموزش‌ها با ایجاد مراکز آموزشی کاربردی در دانشکده‌های مختلف دانشگاه تهران توسط استادان و متخصصان حرفه‌ای با نظارت دانشگاه تهران ارائه می‌شود، از این‌رو برنامه‌ریزی و نظارت دقیق و انطباق این دوره‌ها با قوانین آموزش عالی کشور از مهمترین دغدغه‌های این اداره کل بوده است».
مدیر آموزش‌های آزاد دانشگاه، پیگیری و اجرایی کردن یکپارچگی در صدور گواهینامه‌ها و جلوگیری از تخلفات در این زمینه و همچنین یکپارچگی ارائه آموزش و نظارت علمی بر دوره‌ها را از جمله اقدامات این اداره کل توصیف کرد.
دکتر حاجی یخچالی تصریح کرد: «جهت اجرایی شدن این اقدامات، در گام اول صدور گواهینامه‌های مختلف توسط هر دانشکده متوقف شد. بر این اساس، گواهینامه‌های آموزش‌های آزاد همچون شکل ظاهری دانش‌نامه‌های دانشگاه تهران به‌صورت یکپارچه و با امکاناتی مانند دوزبانه بودن، امکان کد رهگیری و مشخصات کامل دیگر صادر شده است».
وی در ادامه سخنان خود تأکید کرد: «کلیه گواهینامه‌های آموزش‌های آزاد دانشگاه تهران از سال ۱۳۹۸ فقط به شکل واحدی که مصوب شده است، معتبر بوده و گواهینامه‌های خارج از این فرمت مورد تأیید دانشگاه تهران نخواهد بود. همچنین جهت تأیید صحت مدارک صادر شده، دانش‌پذیران و سازمان‌ها می‌توانند با شماره سریال گواهینامه از طریق سامانه رسمی مرکز آموزش‌های آزاد دانشگاه تهران به آدرس pec.ut.ac.ir (مرورگر کروم) استعلام صحت گواهینامه‌ها را دریافت کنند».
به گفته مدیر آموزش‌های آزاد دانشگاه، داشتن هولوگرام دانشگاه تهران، استفاده از کاغذ حساس به نور ماورای بنفش و دارای بافت درشت همراه با لوگوی دانشگاه تهران و شماره سریال انحصاری از مهمترین مشخصات امنیتی این گواهینامه‌ها است.
دکتر حاجی یخچالی اظهار کرد: «یکی از دغدغه‌های دانش‌پذیران ارائه این مدارک برای ادامه تحصیل و یا اشتغال در خارج از کشور است که صدور گواهینامه‌ها با مهر دو زبانه مرکز آموزش‌های آزاد و ترجمه همراه آن، مشکل این افراد را نیز برطرف خواهد کرد».
مدیر آموزش‌های آزاد دانشگاه، دوره‌های آموزشی تک درس، دوره‌های آموزشی جامع، دوره‌های MBA به مدت ۲۵۰ ساعت و یک‌ساله و همچنین دوره‌های DBA به مدت ۳۵۰ ساعت و یک‌ساله را از جمله دوره‌های ارائه شده توسط اداره آموزش‌های آزاد دانشگاه تهران برشمرد.
وی در پایان خاطرنشان کرد: «کلیه دانشکده و واحد‌های دانشگاه تهران با ایجاد حساب کاربری در این سامانه، فرآیندهایی مانند درخواست مجوز برای دوره، تعریف دانش‌پذیران، معرفی استادان، ارائه ریزنمرات و استعلام گواهینامه‌ها را می‌توانند انجام دهند و تمامی این اقدامات در سامانه مربوط، کاملاً به‌صورت یکپارچه انجام خواهد شد».

کد تحریریه : ۱۰۰/۱۰۱/۱۰۲

کلید واژه ها: مرکز آموزش‌های آزاد گواهینامه‌ آموزش کاربردی استعلام دانش‌پذیر هولوگرام دانشگاه تهران


( ۵ )

نظر شما :