ملاقات هیات دانشگاه تهران با دکتر ربیعی(وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی)

۳۱ شهریور ۱۳۹۲ | ۱۵:۵۸ کد : ۱۴۱۳ اخبار اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۷۷۴
ملاقات هیات دانشگاه تهران با دکتر ربیعی(وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی)

این دیدار که با هدف اعلام ظرفیت های علمی دانشگاه تهران برای تقویت و توسعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با حضور دکتر رهبر ریاست دانشگاه تهران، دکتر عاملی معاون برنامه ریزی و فن آوری اطلاعات، دکتر عموعابدینی معاون پژوهشی، دکتر راعی معاون توسعه و سرمایه گذاری، دکتر کاظمی مدیرکل منابع انسانی و امور رفاهی، دکتر اسدی مدیرکل برنامه‌ریزی و همکاریهای بین‌المللی، همراه با دکتر کمره ای ریاست پردیس فنی، دکتر جمشیدیها رئیس دانشکده علوم اجتماعی، دکتر زالی رئیس دانشکده کارآفرینی، دکتر سیف الدین رئیس پارک علم و فن آوری، دکتر میرشجاعیان عضو هیات علمی دانشکده اقتصاد، دکتر مرادی عضو هیات علمی دانشکده کارآفرینی و دکتر دژپسند دبیر علمی طرح کلان اقتصاد مقاومتی صورت گرفت.

در این دیدار ابتداء ریاست دانشگاه تهران جناب آقای دکتر رهبر ضمن تبریک مسئولیت جناب آقای دکتر ربیعی، آمادگی دانشگاه تهران در زمینه های مختلف علمی تخصصی را اعلام نموده و سایر حاضرین در جلسه به موارد ذیل اشاره نمودند:

-       توجه بیش از پیش به مفاهیم کارآفرینی

-       ارتقاء و بهبود کیفیت تولید با توجه به مناسبات مترتبه وزارت

-       تجدید نظر و اصلاح ساختار وزارت و نهادهای وابسته

-       استفاده از رویکردهای نوین در صنعت بیمه

-       اصلاح الگوهای مورد عمل مدیریت منابع مالی

-       اصلاح الگوهای تعاملی فی مابین در حوزه پژوهش

ضمناً آقای دکتر عاملی بر استفاده نظام مند از فن آوری های نوین ارتباطی و اطلاعاتی در راستای تعالی فعالیت های وزارتخانه تاکید نمودند.

در پایان وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن تشکر از ریاست و مسئولین محترم دانشگاه تهران؛ ابراز داشتند  که نقطه قوت یک دستگاه اجرائی، پیوند با دانشگاه و علم و دانش است و بدون این پیوند دستگاه های اجرائی حکم یک بدنی را دارند که قطع نخاع شده است و عملاً قدرت اجرائی خود را در سطح وسیعی از دست داده است. ایشان تاکید کردند که این وزارتخانه در همه زمینه های فنی، اجرائی و مدیریتی نیازمند کمک دانشگاه تهران که نماد آموزش عالی کشور و دانشگاه اول کشور است می باشد. بر تقویت انجمن های علمی در دانشگاه ها و بطور خاص دانشگاه تهران تاکید داشتند.

دکتر ربیعی اشاره نمودند ما باید کارآفرینی را تبدیل به یک ارزش کنیم  و آنرا جایگزی تفکر سرمایه داری نمائیم. با این نگاه من در جهت تقویت دانشکده کارآفرینی و پارک علم و فن آوری قدم جدی بر خواهم داشت. ایشان همچنین قول مساعد دادند که از پایان نامه های مرتبط با حوزه کاری خود حمایت کنند. دکتر ربیعی نقش گروه تعاون و برنامه ریزی و همچنین گروه های جمعیت شناسی، جامعه شناسی و علوم ارتباطات دانشگاه تهران را در تقویت حوزه کاری وزارت تعاون، کار و امور اجتماعی مهم دانست.