رئیس مرکز مشاوره دانشگاه؛

نخستین کنگره ملی دانشگاه و کووید ۱۹ برگزار می‌شود

تعداد بازدید:۸۲۱
روابط عمومی دانشگاه تهران: رئیس مرکز مشاوره دانشگاه، از برگزاری مجازی نخستین کنگره ملی دانشگاه و کووید ۱۹، با همکاری برخی سازمان‌ها و دانشگاه‌ها در دی ماه ۱۳۹۹ خبر داد.

بنا بر اعلام مرکز مشاوره دانشگاه، حمید پیروی، رئیس مرکز مشاوره دانشگاه تهران و دبیر اجرایی نخستین کنگره ملی دانشگاه و کووید ۱۹، ضمن اعلام این خبر گفت: «این کنگره، از سوی سازمان دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با همکاری دانشگاه‌های تهران، صنعتی شریف و شیراز در تاریخ، هفدهم و هجدهم دی ماه سال جاری به صورت مجازی برگزار خواهد شد».
به گفته پیروی، پاندمی کرونا در مقیاسی وسیع تمام حوزه‌های زندگی را تحت تأثیر قرار داده و همراه با پیامدهای روان‌شناختی توجه به حوزه‌های اقتصادی و اجتماعی نیز قابل تأمل بوده است.
وی با بیان اینکه نظام آموزش عالی ازجمله نهادهایی بوده که تأثیر پذیری چندوجهی داشته است، افزود: «به‌گونه‌ای که ضرورت انطباق شناختی و رفتاری با پیامدهای این تأثیرپذیری تبدیل به یک اولویت در عرصه برنامه‌ریزی و اجرا در نظام آموزش عالی شده است. اما انطباق خردمندانه نیازمند آن است که نخست شناخت علمی از پیامدهای گوناگون آموزشی، اجتماعی و روان‌شناختی پاندمی کرونا صورت گرفته تا این شناخت علمی مبنای برنامه‌ریزی‌های دقیق و اقدامات پژوهش محور شود».
رئیس مرکز مشاوره دانشگاه، در پایان اظهار کرد: «برگزاری نخستین کنگره ملی دانشگاه و کووید ۱۹، رویدادی جهت اقدامی نظام مند دراین راستا است، به‌گونه‌ای که با مشارکت فرهیختگان دانشگاهی، پژوهشگران و صاحب‌نظران علاقه‌مند فرصت برای هم‌افزایی دانش فراهم شده و بدین شکل زمینه برای گام‌های مطمئن نظام آموزش عالی در دوران کرونا برداشته شود، بنا براین امید است این رویداد، فرصت مشارکت مسئولانه و تولید دانش در این عرصه را فراهم کند. در این فرصت، از کلیه پژوهشگران و استادان جهت مشارکت در این رویداد علمی و اجتماعی دعوت به‌عمل می‌آید».

جهت کسب اطلاعات بیشتر به این پیوند مراجعه شود.


 

کلید واژه ها: کنگره ملی دانشگاه و کووید ۱۹


( ۱ )

نظر شما :