مراسم تکریم و معارفه رئیس مؤسسه مطالعات و تحقیقات اجتماعی دانشگاه تهران برگزار شد

۲۹ مهر ۱۳۹۹ | ۱۱:۴۲ کد : ۱۳۱۴۸ اخبار اخبار ستادی
تعداد بازدید:۹۵۵
مراسم تکریم و معارفه رئیس مؤسسه مطالعات و تحقیقات اجتماعی دانشگاه تهران، ۲۸ مهر ۱۳۹۹ برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به نقل از مؤسسه مطالعات و تحقیقات اجتماعی، در این مراسم که با حضور معاون پژوهشی دانشگاه، رئیس نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران و مسئولان و اعضای هیأت علمی دانشکده علوم اجتماعی برگزار شد، حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر حمید پارسانیا به‌عنوان رئیس مؤسسه مطالعات و تحقیقات اجتماعی معارفه و از زحمات دکتر احمد نادری در زمان تصدی این سمت قدردانی شد.
دکتر محمد رحیمیان، معاون پژوهشی دانشگاه تهران، در این مراسم با بیان اینکه مؤسسه مطالعات و تحقیقات اجتماعی دانشگاه، همواره سرآمد مؤسسات و مراکز پژوهشی دانشگاه تهران بوده است، گفت: «من به سهم خود از فعالیت‌های ارزشمند دکتر نادری، در دوران تصدی این مؤسسه تشکر می‌کنم و برای حجت‌الاسلام دکتر پارسانیا، آرزوی موفقیت دارم و یقین دارم با نگاه دقیق و توانمند ایشان، فعالیت‌های این مؤسسه همچون گذشته منشأ اثر در کشور بوده و جایگاه ویژه آن حفظ خواهد شد».
در ادامه مراسم دکتر احمد نادری، رئیس پیشین مؤسسه مطالعات و تحقیقات اجتماعی، به ارائه گزارشی از فعالیت‌های شاخص مؤسسه پرداخت و خاطرنشان کرد: «از کلیه همکاران مؤسسه که زحمات حقیقی بر دوش آنان بوده، تشکر می‌کنم. در طول یکسال و نیم حضور بنده در مؤسسه با وجود شرایط خاص کشور و کمبود بودجه شدید، اما فعالیت‌های زیرساختی و پژوهشی خوبی شکل گرفته است و توانستیم از میراث و سنت چندین دهه‌ای مؤسسه حفاظت کنیم».
وی تصریح کرد: «در این دوره، یکی از محورهای برنامه تحولی ما تمرکز بر بازسازی برند مؤسسه و دستیابی آن به جایگاه رفیعی است که در ادوار پیشین وجود داشته است. ما همواره گفته‌ایم این مؤسسه در نهاد علوم اجتماعی ایران است و تلاش کردیم تا وضعیت مؤسسه را در راستای این عنوان سوق دهیم و مرجعیت آن را در فضای پژوهشی و علمی اجتماعی کشور مجدداً احیا کنیم».
دکتر نادری افزود: «خداوند را شاکریم که این اتفاق به خوبی در فضای عمومی و رسانه‌ای صورت گرفت و امروز بسیاری از نهادها و مراکز طراز اول کشور، از فعالیت‌های مؤسسه اطلاع خوبی داشته و تعاملات مثبتی با آن دارند. همچنین ارتباطات و سازمانده‌ای بسیار خوبی در حوزه نخبگان و پژوهشگران اجتماعی به‌عنوان سرمایه اصلی مؤسسه محقق شده است».
حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر پارسانیا، رئیس مؤسسه مطالعات و تحقیقات اجتماعی، نیز با اشاره به جایگاه علمی این مؤسسه گفت: «آنچه امروز مهم است و این مؤسسه نیز بر همان مبنا شکل گرفته، ضرورت وجود یک حلقه واسط میان نیازهای عینی و روز کشور و نهاد دانشگاه و علم است. مؤسسه مطالعات و تحقیقات اجتماعی، در دوران آغازین فعالیت خود این رویکرد را به خوبی ایفا کرده بود و امروز نیز با توجه به شرایط کشور این نیاز و ضرورت بیش از همیشه حس می‌ شود».
وی اظهار کرد: «باید تلاش کرد تا با همکاری دانشکده علوم اجتماعی و معاونت پژوهشی دانشگاه تهران، ارتباط فعالیت‌های مؤسسه با نهادهای مختلف کشور و مسائل فوری جامعه به خوبی تنظیم و برقرار شود. همچنین امیدواریم دکتر نادری، نیز با حضور مؤثر در مجلس شورای اسلامی به توسعه و اثرگذاری هر چه بیشتر فعالیت‌های مؤسسه کمک‌های فراوانی داشته باشند».
در بخش دیگری از این مراسم حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر مهدی کرمی، رئیس نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران عنوان کرد: «در طول یکسال گذشته و با حضور دکتر نادری در این مؤسسه، ارتباط خوبی میان نهاد رهبری در دانشگاه و مؤسسه برقرار شده و فعالیت‌های خوب و مؤثری شکل گرفته است. امیدوارم با حضور حجت‌الاسلام دکتر پارسانیا، نیز این مسیر با قوت فراوان همچون گذشته پیگیری و تعاملات خوبی صورت بگیرد».
همچنین دکتر اعتمادی فرد، رئیس دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران، با تشکر از رئیس پیشین مؤسسه مطالعات و تحقیقات اجتماعی، آرزوی موفقیت برای رئیس جدید کرد.
در پایان مراسم از زحمات دکتر احمد نادری، رئیس پیشین مؤسسه مطالعات و تحقیقات اجتماعی تقدیر به عمل آمد و حکم حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر حمید پارسانیا به‌عنوان رئیس مؤسسه مطالعات و تحقیقات اجتماعی به وی اعطا شد.

کلید واژه ها: دانشکده علوم اجتماعی


( ۲ )

نظر شما :