راه‌اندازی سامانه جامع فرهنگی و اجتماعی نگارستان در دانشگاه تهران

۱۳ مهر ۱۳۹۹ | ۱۱:۲۲ کد : ۱۲۹۳۴ اخبار اخبار آموزشی اخبار فرهنگی-دینی
تعداد بازدید:۶۷۷
سامانه جامع فرهنگی و اجتماعی نگارستان در دانشگاه تهران راه‌اندازی شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به نقل از اداره کل فرهنگی و اجتماعی، همزمان با راه‌اندازی سامانه جامع فرهنگی و اجتماعی نگارستان در دانشگاه تهران، کارگاه آموزشی این سامانه به‌صورت غیرحضوری، نهم مهر ۱۳۹۹ برای مدیران و کارشناسان فرهنگی و دبیران تشکل‌های دانشجویی برگزار شد.
هدف از ایجاد این سامانه، استفاده از ظرفیت‌های فناوری اطلاعات برای فراهم کردن بستری مناسب برای مشارکت دانشجویان در فعالیت‌های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی، تسهیل امور تشکل‌های دانشجویی، مستندسازی و ثبت فعالیت‌ها، یکسان‌سازی فرآیندها، انجام امور تشکل‌های دانشجویی بدون مراجعه حضوری دانشجویان و حذف مصرف کاغذ در مکاتبات اداری است.
هر کدام از دانشجویان دانشگاه تهران، در این سامانه دارای یک کارتابل شخصی بوده و می‌توانند بعد از ورود به سامانه از طریق احراز هویت مرکزی دانشگاه بسته به علاقه‌مندی در تشکل‌های دانشجویی عضو شوند و از امکانات و خدمات حوزه فرهنگی و اجتماعی دانشگاه استفاده کنند. به زودی دسترسی کارکنان دانشگاه، نیز افزون بر دانشجویان در این سامانه، فراهم خواهد شد.
همچنین هر کدام از دبیران انجمن‌های علمی دانشجویی، کانون‌های فرهنگی، نشریات دانشجویی و تشکل‌های اسلامی دارای یک کارتابل حقوقی بوده و تمام امور این تشکل‌ها مطابق ضوابط مندرج در آئین‌نامه‌ها، در این سامانه و در قالب اتوماسیون قابل انجام است.
امکانات متعدد دیگری نیز در سامانه جامع فرهنگی و اجتماعی نگارستان، از جمله انتخابات تشکل‌های دانشجویی، ثبت‌نام جشن دانش‌آموختگی، نودانشجویان، کارگاه‌های آموزشی، اردوها، مسابقات فرهنگی و هنری، همایش‌ها، جشنواره‌ها و نظرسنجی در نظر گرفته شده است.
این سامانه در آغازین روزهای سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۴۰۰ به آدرس https://cultural.ut.ac.ir توسط معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران راه‌اندازی شده است.
 

کلید واژه ها: معاونت فرهنگی و اجتماعی فرهنگی


( ۲ )

نظر شما :