پیام تبریک رئیس دانشگاه تهران به مناسبت روز بزرگداشت مقام استاد

۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۱۲:۰۱ کد : ۱۱۴۱۹ اخبار اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۲۱۶۲
پیام تبریک رئیس دانشگاه تهران به مناسبت روز بزرگداشت مقام استاد

دوازدهم اردیبهشت‌ماه، سالروز شهادت استاد مرتضی مطهری، که به احترام نام و مجاهدت‌های این معلّم بزرگ حوزه و دانشگاه، «روز گرامی‌داشت مقام معلم» نام گرفته است، یادآور تلاش بیدریغ و خالصانه استادانی است که شمع جان را چراغ راه هدایت نسل‌ها کرده و نقد عمر را در مسیرِ تربیت آینده‌سازان ایران عزیز مصروف می‌دارند.
در فرهنگ غنی ایرانی و اسلامی ما، جایگاه علم و دانش و ارزشمندی کار دانشمندان در ردیف کار پیامبران است و توصیه به دانش و دانش‌اندوزی از مقدم‌ترین توصیه‌هاست. میراث غنی علمی پربار ایرانیان و تسلط آنها بر دانش‌های روز، از زمان تأسیس نخستین دانشگاه دنیا در ایران پیش از اسلام تاکنون، از وجوه افتخارآور و رشک‌برانگیز این میراث ارزشمند است و همواره مورد توجه جهانیان بوده و ستایش شده است.
اکنون و در این روز بزرگ، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید مطهری، استاد برجسته دانشگاه تهران، خالصانه‌ترین سپاس‌ها و درودهای خود را به حضور همه همکاران ارجمندم در دانشگاه تهران تقدیم می‌نمایم. قطعاً ثمره تلاش‌های ارزشمند علمی شما عزیزان، که اعتلا و سرافرازی ایران عزیز را در عرصه‌های مختلف علمی و فناوری رقم زده است، در تاریخ علمی این سرزمین ماندگار شده و از صفحات درخشان تاریخ علم کشور خواهد بود.
برای یکایک همکاران عزیز، که این روز به نامشان مزیّن است، به خصوص در ایامی که به دلیل شیوع بیماری کرونا، زحمات مضاعفی را در امر آموزش و پژوهش متحمل می‌شوند، آرزوی توفیق بیشتر در تعلیم و تربیت آینده‌سازان کشور دارم.

محمود نیلی احمدآبادی
رئیس دانشگاه تهران
۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۹

 


( ۶ )

نظر شما :