افتخارآفرینی تیم‌های ورزشی بدمینتون و تکواندو دانشگاه تهران در مسابقات منطقه‌ای

تعداد بازدید:۱۷۵۶
تیم‌های بدمینتون و تکواندو دختران و پسران دانشگاه تهران، در مسابقات منطقه‌ای افتخارآفرینی کردند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به نقل از اداره کل تربیت بدنی، مسابقات قهرمانی رشته‌های بدمینتون و تکواندو دختران و پسران منطقه یک (کسب سهمیه المپیاد ۹۹)، به میزبانی دانشگاه‌های علامه طباطبایی، علم و صنعت و خواجه نصیرالدین طوسی در هفته اول دی ۱۳۹۸ برگزار شد.
تیم بدمینتون پسران دانشگاه تهران، در دور مقدماتی ماده تیمی با سه پیروزی پیاپی بر دانشگاه‌های تربیت مدرس، علم و صنعت و علامه طباطبایی به عنوان تیم اول به مرحله حذفی صعود کرد و در مرحله فینال نیز با پیروزی در برابر حریف، قهرمان این ماده شد. تیم دانشگاه در بخش دوبل و انفرادی هم مقام قهرمانی را از آن خود کرد.
اعضای تیم بدمینتون پسران دانشگاه تهران را علی شاه‌حسینی، محمد یوسفی، محسن صادقیان، علی اصغر صابریان، مهدی رنجبر و امین‌عبداله نجف‌آبادی تشکیل می‌دادند. این تیم به مربیگری محمدرضا مطیع و سرپرستی محمدحسن رستمیان، توانست به این مقام دست یابد.
تیم بدمینتون دختران دانشگاه تهران، نیز در مسابقات منطقه‌ای با قهرمانی در بخش تیمی، سهمیه المپیاد ۹۹ را کسب کرد. این تیم در ماده دوبل نیز جایگاه اول مسابقات را به خود اختصاص داد و در ماده انفرادی موفق به کسب مقام سوم مشترک شد.
اعضای تیم بدمینتون دختران دانشگاه تهران را سارا کیوان، نرگس افشاری، فاطمه صادقی، لیلا مصلحی، زهرا زنجانی و یلدا آرایی تشکیل می‌دادند. هم‌چنین مربی تیم صحابه فرد و سرپرست تیم زهره سفالی بود.
در رشته تکواندو پسران، در فرم پومسه انفرادی عنوان قهرمانی و مدال طلا به تیم دانشگاه تهران رسید و در مسابقه فرم پومسه تیمی، تیم دانشگاه، نایب قهرمان شد. تیم دانشگاه در بخش کیوروگی مبارزه، ۱ طلا، ۱ نقره، ۵ برنز و عنوان سوم تیمی را کسب کرد. بدین ترتیب، تیم تکواندو پسران، ۵ سهمیه قطعی المپیاد سال ۹۹ را از آن خود کرد.
مجید فتح‌الهی در وزن اول مقام سوم، حسین جعفری اصل در وزن دوم مقام دوم، مهدی شیری دروزن چهارم مقام سوم، هومان جالوطی در وزن پنجم مقام سوم، بهزاد معلم‌زاده در وزن ششم مقام سوم، عارف فرستاد مهر در وزن هفتم مقام سوم، رضا تنهایی در وزن هشتم مقام اول را به دست آوردند.. مربییگری این تیم را فضل‌اله قدس میرحیدری و سرپرستی تیم را مهدی خسروی بر عهده داشت.
تیم تکواندو دختران دانشگاه تهران، نیز در ماده تیمی مقام سوم را از آن خود کرد. مرضیه میرغفاریان در وزن اول نقره، فاطمه حسنی در وزن سوم نقره، ساغرهنرزاده در وزن چهارم برنز، فرنوش بهادری در وزن پنجم نقره، الهام پیرحاجی در وزن ششم برنز، بیتا بیات در وزن هفتم برنز، حانیه قلیپور در وزن هشتم نقره را کسب کردند. مربی این تیم زهرا آذروند و سرپرست تیم منیژه عیسایی بود.
مسابقات منطقه یک ورزش کشور، کسب سهمیه پانزدهمین المپیاد ورزشی سال ۹۹ دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی سراسر کشور، تا اسفند ماه سال جاری در رشته‌های مختلف ادامه خواهد داشت.


( ۶ )

نظر شما :