برگزاری سلسله کارگاه‌های تدبر در قرآن ویژه دانشجویان غیرایرانی دانشگاه تهران

۳۰ آذر ۱۳۹۸ | ۰۸:۵۰ کد : ۱۰۳۴۱ اخبار اخبار فرهنگی-دینی
تعداد بازدید:۳۴۲
سلسله کارگاه‌های تدبر در قرآن ویژه دانشجویان غیرایرانی دانشگاه تهران به زبان انگلیسی برگزار می‌شود.
برگزاری سلسله کارگاه‌های تدبر در قرآن ویژه دانشجویان غیرایرانی دانشگاه تهران

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران به نقل از معاونت فرهنگی و اجتماعی، سلسله کارگاه‌های تدبر در قرآن ویژه دانشجویان غیرایرانی دانشگاه تهران به زبان انگلیسی به همت مجمع مدارس دانشجویی قرآن و عترت (علیهم‌السلام) در روزهای دوشنبه ساعت ۱۷-۱۵ در محل باشگاه دانشجویان برگزار می‌شود.
کارگاه افتتاحیه با هدف ارائه مقدمات بحث، آشنایی شرکت‌کنندگان با برنامه سلسله کارگاه‌ها و برگزارکننده تشکیل شد و دو شرکت کننده از کشورهای عراق و مالزی در این کارگاه شرکت کردند.
هم‌چنین در کارگاه اول به مباحث آشنایی با ویژگی‌های قرآن به‌عنوان کتاب آسمانی پرداخته شد. این کارگاه در روز دوشنبه ۱۸ آذر با حضور شرکت‌کنندگانی از کشورهای اندونزی، مالزی، نیجریه و عراق برگزار شد. چرایی اهمیت قرآن به‌عنوان کتاب آسمانی و کلام‌الله با بیان ویژگی‌هایی از قرآن کریم بررسی شد و در انتهای کارگاه مفاهیم اولیه سوره مبارکه فلق به عنوان نمونه، مطرح شد.
در کارگاه دوم مفاهیم سوره مبارکه حمد و ورود به روش‌های تدبر بررسی شد. این کارگاه ۲۵ آذر در محل باشگاه دانشجویان با حضور شرکت‌کنندگانی از کشورهای تاجیکستان، نیجریه، مالزی و اندونزی برگزار شد. محور اصلی این کارگاه، سوره مبارکه حمد قرار گرفت که پس از قرائت و ترجمه سوره به زبان انگلیسی، بخش‌های سوره و ارتباط آنها و معانی برخی از واژگان مورد بحث و گفتگو قرار گرفت.
چهار جلسه دیگر از این کارگاه‌ها در ادامه روزهای دوشنبه ساعت ۱۵-۱۷ در محل باشگاه دانشجویان برگزار خواهد شد.


نظر شما :